Wydawnictwa Muzeum Gross-Rosen

Wydawnictwa można nabyć w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy i w Wałbrzychu (tu po uprzednim umówieniu się telefonicznie), można również zamawiać pisząc na adres e-mail: ela.gibalka@gross-rosen.eu.
Tytuły, których nakład został już wyczerpany są do wglądu w bibliotece Muzeum w Wałbrzychu.

Losy nieewakuowanych więźniów obozu koncentracyjnego Gross-Rosen
Wałbrzych 2014Dorota Sula

Prezentujemy Państwu czwarte, zmienione i uzupełnione wydanie opracowania poświęconego więźniom, którzy po ewakuacji obozu głównego i wielu jego filii, przebywali w podobozach KL Gross-Rosen, aż do momentu wyzwolenia w 1945 r. Książka jest bogato ilustrowana.

Cena: 10,00 zł

AL Friedland – filia KL Gross-Rosen w Mieroszowie
Wałbrzych 2014Aleksandra Kobielec

Autorka omawia 8 miesięcy działania tego obozu (8.09.1944 – 9.05.1945), przez który przeszło 714 więźniów przywiezionych z KL Auschwitz – Żydów, głównie z getta łódzkiego i z obozu Theresienstadt – oraz pozostawionych w tym obozie przez mijające go kolumny ewakuacyjne z innych filii Gross-Rosen.

Cena: 10,00 zł

Byłem w Gross-Rosen i Dyhernfurth. Wspomnienia lekarza-więźnia
Wałbrzych 2013Kazimierz Hałgas

Ukazało się właśnie drugie wydanie wspomnień Kazimierza Hałgasa pt. Byłem w Gross-Rosen i Dyhernfurth. Wspomnienia lekarza-więźnia. Autor był lekarzem, który prawie 5 lat spędził w obozach koncentracyjnych III Rzeszy (Auschwitz, Gross-Rosen, Dyhernfurth II, Leitmeritz). Wspomnienia te są cennym źródłem do poznania historii KL Gross-Rosen i jednej z jego filii.

Cena: 17,00 zł