K+  K-      A  A  A
brama

2019 – 2013

Wydawnictwa można nabyć w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy i w Wałbrzychu,
można również zamawiać pisząc na adres e-mail: ksiegarnia@gross-rosen.eu.
Tytuły, których nakład został już wyczerpany są do wglądu w bibliotece Muzeum w Wałbrzychu.

Przeżyć - Norbert Widok
Wałbrzych 2018Norbert WidokPrezentujemy Państwu drugie wydanie wspomnień byłego więźnia KL Gross-Rosen. "W obozach byliśmy tylko numerami, o nazwisku nie było mowy... Przeżyłem tam największą tragedię swojego życia, z której mimo upływu lat trudno się otrząsnąć... Nie życzę nikomu tego, aby te momenty mogły jeszcze kiedykolwiek naprawdę powrócić i by ktoś musiał je przeżywać, jak ja i moi współtowarzysze niedoli. Dlatego taki nacisk kładę na upowszechnienie wiedzy na ten temat, w szczególności wśród ludzi młodych..."
KL Gross-Rosen - Nazi Concentration Camp in Lower Silesia 1940–1945
Wałbrzych 2017Alfred Konieczny
AL Friedland – filia KL Gross-Rosen w Mieroszowie
Wałbrzych 2014Aleksandra KobielecAutorka omawia 8 miesięcy działania tego obozu (8.09.1944 – 9.05.1945), przez który przeszło 714 więźniów przywiezionych z KL Auschwitz – Żydów, głównie z getta łódzkiego i z obozu Theresienstadt – oraz pozostawionych w tym obozie przez mijające go kolumny ewakuacyjne z innych filii Gross-Rosen.  
Losy nieewakuowanych więźniów obozu koncentracyjnego Gross-Rosen
Wałbrzych 2014Dorota Sula

Prezentujemy Państwu czwarte, zmienione i uzupełnione wydanie opracowania poświęconego więźniom, którzy po ewakuacji obozu głównego i wielu jego filii, przebywali w podobozach KL Gross-Rosen, aż do momentu wyzwolenia w 1945 r. Książka jest bogato ilustrowana.

Byłem w KL Gross-Rosen i Dyhernfurth. Wspomnienia lekarza-więźnia
Wałbrzych 2013Kazimierz HałgasUkazało się właśnie drugie wydanie wspomnień Kazimierza Hałgasa pt. Byłem w Gross-Rosen i Dyhernfurth. Wspomnienia lekarza-więźnia. Autor był lekarzem, który prawie 5 lat spędził w obozach koncentracyjnych III Rzeszy (Auschwitz, Gross-Rosen, Dyhernfurth II, Leitmeritz). Wspomnienia te są cennym źródłem do poznania historii KL Gross-Rosen i jednej z jego filii.