K+  K-      A  A  A
brama

Publikacje wydane w latach 2007-2012

Wydawnictwa można nabyć w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy i w Wałbrzychu,
można również zamawiać pisząc na adres e-mail: ela.gibalka@gross-rosen.eu.
Tytuły, których nakład został już wyczerpany są do wglądu w bibliotece Muzeum w Wałbrzychu.

KL Gross-Rosen das Nazi-Konzentrationslager in Niederschlesien 1940-1945
Wałbrzych 2011Alfred KoniecznyCena: 12,00 zł
Arbeitslager Aslau podobóz KL Gross-Rosen (1944-1945)
Wałbrzych 2010Alfred KoniecznyCena: 7,00 zł
Byłem w KL Gross-Rosen i Dyhernfurth. Wspomnienia lekarza-więźnia
Wałbrzych 2010Kazimierz HałgasNa początku września, nakładem Muzeum Gross-Rosen, ukazały się wspomnienia Kazimierza Hałgasa „Byłem w Gross-Rosen i Dyhernfurth. Wspomnienia lekarza-więźnia”. Autorem jest lekarz, który prawie 5 lat spędził w obozach koncentracyjnych III Rzeszy. Początkowo w KL Auschwitz, a od grudnia 1941 r. w KL Gross-Rosen (w tym około roku w filii tego obozu Dyhernfurth II). Po ewakuacji obozu Gross-Rosen znalazł się w filii KL Flossenbürg – Leitmeritz. Wspomnienia te są cennym źródłem do poznania historii KL Gross-Rosen i jednej z jego filii.
Nakład wyczerpany
Podobóz KL Gross-Rosen w Kamenz
Wałbrzych 2010Alfred KoniecznyNakładem Muzeum Gross-Rosen ukazało się poprawione i uzupełnione III wydanie publikacji prof. Alfreda Koniecznego „Podobóz KL Gross-Rosen w Kamenz”. Jest to monograficzne, naukowe opracowanie jednej z wielu filii działających w systemie obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Książka adresowana jest do zainteresowanych drugą wojną światową oraz historią tego miejsca. Cena: 7,00 zł
Arbeitslager Brünnlitz filia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen
Wałbrzych 2009Aleksandra KobielecDrugie wydanie pracy Aleksandry Kobielec „Arbeitslager Brünnlitz filia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen”. 
Autorka poszerzyła o informacje o śmiertelności więźniów oraz o załodze swój, publikowany 19 lat temu, artykuł o obozie Brünnlitz (obecnie Brnenec, w Czechach). 
Więźniowie tego obozu to uratowani przez Oskara Schindlera krakowscy Żydzi. Historię tych ludzi opowiedział Steven Spielberg w nagrodzonym wieloma Oscarami filmie pt. „Lista Schindlera”.
Cena: 7,00 zł
Filie obozu koncentracyjnego Gross-Rosen
Wałbrzych 2009InformatorInformator w 99 notach dotyczących obozów podporządkowanych komendanturze KL Gross-Rosen, których istnienie, zdaniem autorów, nie ulega wątpliwości, zawarto podstawowe informacje o tych obozach (położenie, data powstania, liczebność itp.). Każda nota zawiera również informacje o literaturze i dostępnych w archiwum Muzeum źródłach.
Cena: 16,00 zł
Wychowawczy obóz pracy wrocławskiego gestapo. 1942-1945
Wałbrzych 2009Dorota SulaOpracowanie Doroty Suli „Wychowawczy obóz pracy wrocławskiego gestapo. 1942-1945” omawia mniej znany fragment historii KL Gross-Rosen. 
Wzorem innych obozów na terenie KL Gross-Rosen od grudnia 1943 r. istniał obóz, do którego wrocławska placówka gestapo kierowała na „resocjalizcję” uchylających się od pracy robotników przymusowych.
Cena: 7,00 zł
Za drutami śmierci
Wałbrzych 2008Abraham Kajzer"Niniejsze wydanie tej niezwykłej książki, jaką jest obozowy dziennik Abrahama Kajzera, to reedycja pierwszego polskiego wydania, które ukazało się w nieistniejącym już Wydawnictwie Łódzkim 46 lat temu. Od kilkudziesięciu lat tytuł nie jest osiągalny nawet na rynku antykwarycznym. Muzeum, odpowiadając na z roku na rok rosnące zainteresowanie czytelników, a także mając świadomość ogromnej wartości pamiętnika – zarówno w sferze faktograficznej, jak i przesłania moralnego – od wielu już lat czyniło starania o ponowną publikację...” [Od wydawcy]
Nakład wyczerpany
"Gross-Rosen"
Wałbrzych 2007Film na płycie DVD.
Wersja językowa: polska, niemiecka, angielska, francuska, hiszpańska, włoska, niderlandzka, czeska i rosyjska.
czas trwania 1 godzina.
Cena: 25,00 zł
"Überleben"
Wałbrzych 2007Norbert WidokWersja językowa niemiecka
Cena: 18,00 zł
KL Gross-Rosen - hitlerowski obóz na Dolnym Śląsku 1940-1945
Wałbrzych 2007Alfred KoniecznyCena: 7,00 zł
Życie kulturalne i religijne więźniów KL Gross-Rosen
Wałbrzych 2007Dorota SulaCena: 20,00 zł