Uczestnicy konferencji „Jak uczyć o Holokauście 80 lat później?” w Muzeum Gross-Rosen
opublikowane: 7 lipca 2025
Wizyta w Miejscu Pamięci w Rogoźnicy była ostatnim punktem programu trzydniowej konferencji edukacyjnej „Jak uczyć o Holokauście 80 lat później?”, zorganizowanej przez Fundację Bente Kahan we współpracy z Katedrą Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniką Wrocławską. W niedzielę, 6 lipca odwiedzili nas jej uczestnicy: nauczyciele i edukatorzy z regionu oraz wielu odległych miejscowości (m.in. Bydgoszczy, Włocławka i Otwocka).
Goście pod opieką kierowniczki Działu Oświatowego Renaty Paluch i przewodniczki Martyny Płatek zwiedzili teren byłego KL Gross-Rosen i muzealne ekspozycje. Największe wrażenie na gościach wywarł kamieniołom granitu – miejsce niewolniczej pracy więźniów.
Na zakończenie spotkania uczestnicy konferencji zapoznali się z ofertą edukacyjną i wydawniczą Muzeum Gross-Rosen.
Dziękujemy Fundacji Bente Kahan za kolejną owocną współpracę w ramach upowszechniania wiedzy o II wojnie światowej i holokauście.





